Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Göktaş’tan Ulaşım Desteği Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ulaşım desteği programı kapsamında bugüne kadar 132 binden fazla öğrencinin faydalandığını açıkladı.

 Aile ve Sosyal

Bakan Göktaş, farklı illerde eğitim gören ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerinin şehirlerarası ulaşım giderlerine destek olduklarını belirtti. Programın 2022 yılı Aralık ayında başladığını ve sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilerin yılda iki defa gidiş-dönüş ulaşım giderlerinin karşılandığını söyledi.

Göktaş, “Geleceğin teminatı öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri için tüm tedbirleri almaya devam ediyoruz. 2024 yılı için verdiğimiz desteğin üst limit tutarı tek yön için 1250 TL olup, bugüne kadar yaklaşık 56 milyon TL’lik kaynağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza aktardık. Bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri geliştirerek toplumun her bir ferdine ulaşmaya devam edeceğiz. Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerin desteğe ihtiyaç duydukları her an yanlarında olacağız.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların, öğrenci veya öğrencinin ailesi tarafından, ikamet ettikleri yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılması gerektiği bildirildi.