Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Danimarka’dan Vatandaşlarına İsrail İçin Seyahat Uyarısı

Danimarka, İsrail-Lübnan sınırında yükselen gerilim nedeniyle vatandaşlarına İsrail’e seyahat etmekten mümkün olduğunca kaçınma çağrısı yaptı.

Danimarka, İsrail-Lübnan sınırında yükselen

Danimarka Dışişleri Bakanlığı, İsrailLübnan sınırında yükselen gerilimin ardından İsrail’e yönelik seyahat uyarısı yayımladı.

İki ülke arasındaki sınırda tansiyonun son haftalarda yükseldiği kaydedilen bakanlık açıklamasında, gerginliğin daha da tırmanabileceği ve bölgedeki durumun kötüleşebileceği vurgulandı.

Açıklamada, Danimarka halkına, İsrail ile Hizbullah arasındaki çatışmaların artması ihtimali ve Gazze’deki durumun yol açtığı güvenlik riski nedeniyle İsrail’e seyahat edilmemesi tavsiye edildi.

Son dönemde İsrail ile Hizbullah arasında 8 Ekim 2023’ten bu yana Lübnan-İsrail sınırında yaşanan çatışmaların şiddetlenmesi ve İsrail’in son dönemde Lübnan’a yönelik “büyük bir saldırıya yönelik operasyonel planları onayladığını” açıklamasının ardından bölgede çatışmaların büyümesi endişesi artıyor.

Daha önce ABD, Rusya, Makedonya, Kanada, Kuveyt, Almanya, İngiltere ve Hollanda gibi ülkeler, vatandaşlarına Lübnan’dan ayrılmayı da içeren seyahat uyarıları yapmıştı.