Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze Ateşkesi İçin Kritik Müzakereler: ABD Heyeti Kahire’de

Gazze’de ateşkes için müzakerelerin yeni turu öncesinde, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns liderliğindeki bir heyet Mısır’ın başkenti Kahire’ye ulaştı.

Gazze'de ateşkes için müzakerelerin

 

Mısır’da yayın yapan “El-Kahire el-İhbariye” televizyonunun üst düzey kaynaklara dayandırdığı haberde, Burns başkanlığındaki ABD heyetinin Gazze’de ateşkes müzakereleri için Kahire’ye geldiği belirtildi. Haberde, “ABD heyeti, Gazze’de ateşkes için gerçekleşecek yeni müzakereler öncesinde Mısır güvenlik heyetiyle bir araya gelecek.” ifadeleri yer aldı.

Mısırlı heyetin de Gazze’de ateşkes anlaşmasının sağlanması için yoğun çabalar sarf ettiği kaydedildi. İsrail İç İstihbarat Teşkilatı Şin-Bet’in (Şabak) Direktörü Ronen Bar liderliğindeki İsrailli müzakere heyeti ise esir takası müzakereleri ve Refah Sınır Kapısı’nın idaresi hakkındaki görüşmelere katılmak üzere bugün Mısır’a gittiği öğrenildi.

Gazze’deki durumun stabil hale gelmesi ve ateşkesin sağlanması amacıyla yapılan bu müzakerelerin sonucu, bölgedeki barış ve istikrar için kritik önem taşıyor. ABD ve Mısır’ın yoğun diplomatik çabaları, taraflar arasındaki anlaşmazlıkların çözülmesi ve kalıcı bir barışın sağlanması yönünde umut veriyor.