Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İğne Tutmayı Bilmiyordu: Londra Moda Koleji’ne Girdi

Gaziantep’in genç yetenekleri arasında parlayan 18 yaşındaki Rana Cingisiz, kısa sürede moda dünyasında adını duyurdu.İlk olarak Şahinbey Belediyesi Binevler Sosyal Tesisinde moda tasarım eğitimi almaya başlayan Cingisiz, kayıt olduğu kursa iğne tutmayı bile bilmeden adım atmıştı. Ancak kararlılığı ve öğrenme azmi sayesinde bir yıllık eğitim sürecinde büyük ilerleme kaydetti.


Gaziantep'in genç yetenekleri arasında

Kurs boyunca çizim yeteneğini geliştiren ve dikiş makineleriyle tanışarak bu alanda ustalaşan genç tasarımcı, kendi özgün koleksiyonunu hazırlayarak Londra Moda Koleji’ne başvurdu. Koleksiyonu ve yeteneğiyle dikkat çeken Cingisiz, zorlu kabul sürecini başarıyla geçti ve prestijli okula kabul edildi.

Cingisiz, başarısını şu sözlerle özetledi: “Küçüklükten beri moda tutkum vardı ve Şahinbey Belediyesi’nin sağladığı eğitimle bu tutkumu profesyonel bir kariyere dönüştürebildim. Londra Moda Koleji’nde eğitim alacak olmak benim için büyük bir onur ve heyecan” dedi.

Gaziantep’in yeteneklerine verdiği destekle bilinen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da Cingisiz’in başarısından dolayı gurur duyduklarını belirterek, “Rana gibi gençlerimizin başarıları, şehrimizin potansiyelini gösteriyor. Onun gibi birçok yetenekli genç var ve onların da desteğimizle başarılı olacaklarına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.