Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın En İyi Havalimanı Ödülü’nü Aldı

İstanbul Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI Europe) tarafından 40 milyondan fazla yolcuya hizmet veren havalimanları kategorisinde “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülüne layık görüldü.

İstanbul Havalimanı, Avrupa Uluslararası

İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi İGA tarafından yapılan açıklamaya göre, ödül, İstanbul’da düzenlenen 34. Avrupa Havalimanları Konseyi Yıllık Genel Kongresi’nde ACI Europe Genel Direktörü Olivier Jankovec tarafından İGA CEO’su Selahattin Bilgen’e takdim edildi. İstanbul Havalimanı, geçen yılın birincisi Roma Fiumicino Havalimanı ile aynı puana sahip olarak ödülü paylaştı.

Ödül töreninde konuşan Bilgen, İstanbul Havalimanı’nın bir kez daha ödül almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bilgen, “Havalimanındaki misafirlerimizin sürdürülebilirlik, erişilebilirlik, inovasyon ve teknolojik ilerleme alanlarında beklentilerinin üzerine çıkmak için her zaman yeni yollar arıyoruz. Türkiye havacılık ve turizm sektörlerinin geleceğini iyileştirmeye kararlılıkla devam edeceğiz.” dedi.

Törenin ardından kongre sona erdi ve ACI Europe’un gelecek yıllık genel kongresi, 2025’te Yunanistan’ın Atina şehrinde Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenecek.

İstanbul Havalimanı, ayrıca 2026 yılında ACI World “Müşteri Deneyimi Zirvesi”ne ev sahipliği yapacak.