Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kruvaziyer Gemileri Kent Ekonomisine Can Veriyor

Kuşadası, kruvaziyer turizminin gözde destinasyonlarından biri olarak önemini bir kez daha kanıtladı.

Kuşadası, kruvaziyer turizminin gözde

Bahama bayraklı “Odyssey Of The Seas” ve “Norwegian Viva” isimli gemiler, toplamda 9,257 turistle limana demir attı. Limanda coşkulu bir karşılama ile karşılanan turistler, Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmek için Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi’ni ziyaret etti.

Kuşadası Ege Port Genel Müdürü Aziz Güngör, yaptığı açıklamada, Kuşadası Limanı’nın Türkiye’deki kruvaziyer turizmindeki önemine vurgu yaparak, limanın ülke genelindeki toplam yolcu gemisi trafiğinin yüzde 50’sini tek başına gerçekleştirdiğini belirtti. Güngör, kruvaziyer turizminin kente ekonomik katkısını da önemsediklerini dile getirdi.

Kuşadası Belediye Başkanı ise, kruvaziyer turizminin Kuşadası’nın uluslararası arenadaki tanıtımına büyük katkı sağladığını ve kente gelen turistlerin alışverişten tarihi mekanlara kadar geniş bir yelpazede harcama yaptığını ifade etti.

Kuşadası, güzel doğası ve tarihi zenginlikleriyle birlikte kruvaziyer turizmindeki bu hareketlilikle hem yerli hem de yabancı turistler için çekici bir nokta olmayı sürdürüyor.