Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Küresel Bilgisayar Satışları İkinci Çeyrekte Yüzde 3 Arttı

Uluslararası Veri Şirketi (IDC) tarafından yayımlanan rapora göre, küresel bilgisayar satışları 2024’ün ikinci çeyreğinde, yapay zeka özellikli cihazlara olan talep artışıyla birlikte geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 3 artış gösterdi. Kişisel bilgisayar sevkiyatları 64,9 milyon adede ulaşarak bu büyümeyi sağladı.

Uluslararası Veri Şirketi (IDC)

Çin’deki zayıf satış sonuçlarının pazarı baskılamasına rağmen, Çin hariç tutulduğunda dünya genelindeki sevkiyatlar yüzde 5’in üzerinde bir büyüme kaydetti.

Apple, yıllık yüzde 20,8’lik artışla ikinci çeyrekte en fazla büyüyen şirket oldu. Apple’ı yüzde 13,7 ile Acer izledi. Lenovo Group ve HP Inc’nin satışları sırasıyla yüzde 3,7 ve yüzde 1,8 artarken, Dell Technologies’in satışlarında yüzde 2,4 düşüş yaşandı.

IDC Dünya Geneli Cihaz Takipçi Bölümü Başkan Yardımcısı Ryan Reith, yapay zekanın bilgisayar pazarındaki etkisine dikkat çekerek, “Yapay zeka ekosistemi, bilgisayar satışlarında artışa katkıda bulunuyor. Ancak geleneksel bilgisayar alımlarında da olumlu işaretler görülüyor.” dedi.

 

3.5